Regular Font | BG EN

TimeHeroes

Do more good.
What is TimeHeroes?

Search:

Sorry, this mission is not available in English.

Click here to browse all available missions in English.

Помогни на родители, преживели смъртта на бебето си

Помогни на родители, преживели смъртта на бебето си

Какво?

“Макове за Мери” е фондация за подкрепа на родители, преживели интраутеринна или перинатална смърт на дете. Това означава, че бебето им е починало в утробата (и се е родило мъртво) или в първите часове, дни и седмици след раждането. В България до момента няма подобна организация, която да е посветена на специфичните нужди на тези родители, и да ги подкрепя в процеса им на скърбене. Сред целите на Фондацията са изграждане на групи за психологическа подкрепа, издаване на брошури, книги и други печатни материали за родители и медицински специалисти, провеждане на обучения за медицински специалисти с цел сенсибилизирането им към страданието и нуждите на тези родители, провеждане на информационни кампании и кампании на национално ниво за подобряване на болничните практики в случаите, когато едно бебе се ражда мъртво или загива скоро след раждането. Не на последно място Фондацията си поставя за цел да работи за превенция на интраутеринната и неонатална смъртност в България.

Екипът на "Макове за Мери" търси отговорни доброволци, които споделят каузата й:

  • Технически сътрудник/асистент за организиране на кампании и административна дейност;
  • Регионални координатори за популяризиране на дейността на Фондацията в страната, провеждане на кампании на местно ниво;
  • Хора за разнасяне на флайери по болници в София и страната;
  • Консултиращ юрист;
  • Уебдизайнер и компютърен специалист за направата и техническа поддръжка на нов сайт;
  • Човек за връзки с обществеността - поддържане на профилите на Фондацията в социални мрежи (това включва четене на новини, сайтове и блогове по темата); разпращане на нюзлетър (веднъж на 3 месеца); разпращане на съобщения за медиите (1-2 пъти годишно);
  • Преводачи от немски и английски (текстовете като цяло не са сложни, но съдържат термини от областта на медицинста и психологията, както и научни изследвания от тези области);
  • Психолози за индивидуална работа с родители (5-7 случая годишно) и провеждане на обучения за болничния персонал (на по-късен етап, 3-4 пъти годишно).

Кой?

Фондация "Макове за Мери"

Защо?

Защото когато едно бебе почине, преди да се е родило, това не означава, че не е живяло и че не е било обичано. Родителите му имат право на същото достойнство в скръбта си като всеки друг родител. Имат и нужда от подкрепа.

Къде?

Фондацията е в София, но част от работата може да се върши дистанционно. За раздаването на флайери са нужни хора от различни градове.

Нужни умения?

Различни за различните дейности. Виж по-горе и прецени.

Нужна екипировка?

Собствения ти компютър.

Имаш още въпроси?

Задай ги на [email protected]

Как да се включа?

Натисни бутона "Включи се" и следвай инструкциите.

// снимката е от Charlotta Wasteson

Registration closed

Stories

No stories published.

Once a mission you participate in ends, you can tell us how it went in a couple of sentences ("it was great" won't do).

It's simple: after the end we send you instructions - follow them. This way you earn points and rise in rank , others get inspired and we're all happy.

Questions

Something's not clear? Ask, we answer quickly.

Please, register on TimeHeroes.org before you submit a question. If you're already a hero, login .